Kino trzeba sobie wyjeździć!

Tuż po zmroku zapraszamy na najbardziej eko wydarzenie w stolicy. Żeby na ekranie pojawił się obraz filmowy, każdy będzie musiał włożyć w to trochę wysiłku. Zapraszamy z rowerami! Razem zapewnimy prąd niezbędny do filmowych projekcji. Im nas będzie więcej, tym więcej „czystej energii”! Spotykamy się na największym podwórku Warszawy – Placu Defilad i świętujemy w eko stylu w ramach specjalnej festiwalowej sekcji: Naturalnie! W otoczeniu zieleni pokażemy filmy krótkometrażowe przedstawiające nasze relacje z naturą i otaczającym nas światem. Na deser oscarowy Chór – o trudnym wyborze między buntem a konformizmem.

Program:

Naturalnie! Kameleon
reż. Tomer Eshed 

Oto on – kameleon pospolity. Mistrz kamuflażu. Ma długi język, bardzo ruchliwe oczy i wielki apetyt, który czasem go „przerasta”.

Moroszka
reż. Polina Minchenok

Próbowaliście kiedyś namówić wilka, żeby jadał bliny z moroszkami zamiast tłustych owieczek? Mała dziewczynka wpadła na taki pomysł. Postanowiła wychować i zaprzyjaźnić się z wielkim wilkiem o ostrych kłach, którego bali się wszyscy mieszkańcy wioski.

Chór
reż. Kristof Deák

Zsofi nie będzie łatwo dostosować się do zasad w nowej szkole. Zapisuje się do słynnego szkolnego chóru. Mija chwila zanim orientuje się, że dyrygentka, która prowadzi chór, nie jest tą, za którą się podaje.

Witaj, jeleniu!
reż. Örs Bárczy

Historia jelenia, który jest wielkim miłośnikiem kakao. Codziennie rano wstaje niewyspany, bo w nocy dzieją się dziwne rzeczy i robią mu w mieszkaniu bałagan. Oprócz tego jeleń musi też uprzątnąć śnieg, piętrzący się przed domem. I tak codziennie. Jakie tajemnicze moce powodują bałagan?

Ścieżka gigantów
reż. Alois di Leo 

Mała dziewczynka – mieszkanka puszczy amazońskiej, uczy się rozpoznawać drzemiące w przyrodzie siły. Towarzyszy jej w tym muzyka. Animacja o więzi człowieka z naturą, przeznaczeniu, cyklu życia.

Pokaz jest częścią 5. edycji Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Sprawdź: www.kinowtrampkach.pl.

Partnerem wydarzenia jest PGE Energia Odnawialna S.A. 

Dołącz do wydarzenia