Składanki na kasetach, przewijanie, jednoczesne naciskanie play” i „record”, zmienianie strony, podpisywanie etykiet markerem, nawijanie palcem poplątanej taśmy. Magnetofony z wbudowanymi głośnikami i kieszeniami na kasety.

Retro nośnikami nie są jedynie vinyle – wraca moda na kasety. Zack Taylor, reżyser filmu –„Kaseta: dokumentalna składanka”, gdy dowiedział się w 2011 roku o proponowanym usunięciu terminu „kaseta” z Oxford English Dictionary, nie mógł uwierzyć, że kwintesencja jego dzieciństwa i okresu dorastania ma pozostać bez definicji. Na szczęście kolejne lata pokazały, że kasety nie odchodzą do lamusa, wracają do obiegu muzycznego, a Zack Taylor dzięki DJom i wytwórniom odkopującym kasety dostał temat na swój film dokumentalny.

W pierwszy dzień festiwalu po premierze filmu „Kaseta: dokumentalna składanka” zapraszamy na wyjątkową imprezę, którą będą rozkręcać DJe równocześnie w Cafe Kulturalna i barzeStudio, wokół klubu festiwalowego – Placu Defilad. Szczegóły na stronie i Facebooku festiwalu.

Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia