Fotokoncert #3: Kuba Dąbrowski i Jerzy Gruchot

21.00

24/8/19

Fotokoncerty to każdorazowo projekcje kilkuset starannie wybranych zdjęć - zawsze z towarzyszeniem muzyki na żywo.

"Remember when is the lowest form of conversation powiedział Tony Soprano w jednym z odcinków. Zasadniczo zgadzam się z tym cytatem, ale uprawiając fotografię dokumentalną świadomie decyduję się na operowanie w tym najniższym rejestrze. Naciskając migawkę zawsze myślę o kimś, kto będzie oglądał moje zdjęcia w przyszłości, o kimś, kto pomyśli "A pamiętasz jak?" i o kimś, kto będzie zastanawiał się co to za tajemnicze przedmioty i czemu ludzie decydowali się kiedyś na tak niekorzystne fryzury. Wieczór pierwszoosobowych foto wspomnień o starym NBA, "Świecie Młodych", osiedlowym życiu i widzianych w telewizorze wielkich zmianach. Z muzyką do tańczenia, lub przynajmniej kiwania się".

Kuba Dąbrowski – urodzony w 1980 w Białymstoku. Fotograf isocjolog. Jako zawodowiec fotografował m.in. konflikt w Afganistanie i okulary słonecznedla Prady. Pisał o historii fotografii w "Przekroju", teraz piszefelietony dla Vogue'a. Autor jednego z pierwszych w Polsce fotoblogów iprekursor lokalnego selfpublishingu. Swoje pierwszoosobowe fotografie pokazywałna indywidualnej wystawie w Zachęcie.

Jerzy Gruchot – współzałożyciel studia graficznego Full Metal Jacket. Miłośnik muzyki rożnej, a wwolnych chwilach DJ. Związany z warszawską inicjatywą Rap History Warsaw. Obecnie,wraz z Bartoszem Weberem i Wojciechem Baczyńskim tworzy kolektyw SPLOT.

 

Dołącz do wydarzenia