Dzień Dziecka

12:00

1/6/19

🙉🙊🙈Oddajemy plac dzieciom!
👉 STUDIO TELEWIZYJNE
👉 DESKOROLKI
👉 PODWIECZORKI
👉 WARSZTATY
👉 BAJKI [najukochańsze wieczorynki lat 80. i 90. oraz premiera książki dla dzieci]
👉 WSPÓLNE ŚPIEWANIE

Na Placu Defilad powstanie telewizyjne studio, którego stery przejmą dzieci. Z okazji deskorolkowej premiery ROMEO I JULII w Teatrze Studio za Placu stanie też rampa, na której instruktorzy będą prowadzić zajęcia dla dzieciaków (3+). W programie poza warsztatami i zajęciami dla najmłodszych, znajdą się także projekcje bajek z przełomu lat 80/90 oraz premiera książki HISTORYJKI z ilustracjami Bohdana Butenko, cenionego polskiego grafika, ilustratora, autora komiksów i książek. Strudzeni wysiłkiem będą mogli zregenerować się podczas podwieczorku.
A nieco starszych zaprosimy na pasmo popołudniowe, w którym zaproponujemy debatę o wolności w kulturze. Na sam koniec zapraszamy na wspólne śpiewanie – czyli MEGA CHÓR: Rzuć to wszystko, co złe na Placu pod wodzą Pauli i Karola oraz Joanny Halszki Sokołowskiej.

PAJDOKRACJA TV
wiadomości z krainy dzieci
12.00 – 15.00
Zajrzyj z nami przez dziurkę od klucza do kraju zarządzanego przez dzieci. Jak wyglądałyby codzienne informacje z takiego świata? Jakie wydarzenia wpływają na życie codzienne jego mieszkańców, jak wyglądają relacje sąsiedzkie, co grają tam w teatrach, jakimi sukcesami sportowymi żyją, jaką mają pogodę? Zapraszamy na rodzinne warsztaty, podczas których uruchomimy wyobraźnię, zagłębimy się w tworzenie historii świata rządzonego przez dzieci - PAJDOKRACJI, a następnie wspólnie wymyślimy i stworzymy najprawdziwsze, telewizyjne wiadomości, które pozwolą innym poczuć się przez chwilę, jak obywatele i obywatelki świata dzieci.
Wcielimy się w role prezenterów i prezenterek, redaktorów i redaktorek, realizatorek i realizatorów. Przejmiemy we władanie nadzwyczajne, telewizyjne studio, stworze specjalnie dla nas na Placu Defilad. Nagramy serwis informacyjny, który obejrzy następnie cały Plac Defilad, cała Warszawa, cały świat... czekamy na rządy dzieci! Zapraszamy dużych i małych, rodziców z dziećmi od 6 roku życia.
Warsztaty trwają od 12.00 do 15.00
Premierowa emisja serwisu informacyjnego o g. 16.00

WARSZTATY NA DESKOROLCE
12.00-15.00
Ruch to zdrowie. Młodość musi się wyszumieć. Oczywiście. Dlatego stawiamy na Placu rampę deskorolkową i zapraszamy wszystkich odważnych. Będzie też okazja podszkolić się pod okiem najlepszych instruktorów w mieście. Zapraszamy wszystkich, także tych najmłodszych (dzieci od 3 roku życia), na zajęcia na deskorolce, które poprowadzi ekipa z Board For Kids Szkoła Surfingu i Deskorolki

PREMIERA KSIĄŻKI:
„Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność”. Wydawca: DSH
15:00 – 16:00

Bohaterami trzeciej książki z serii są ponownie dwa sympatyczne zwierzątka – Historyjka i Historyjek, narysowane przez legendarnego Bohdana Butenkę, autora komiksów i książek. Tym razem jest to opowieść o historii Polski w latach 1945–1989, trudnej drodze do odzyskania wolności, Okrągłym Stole, pierwszych demokratycznych wyborach i życiu Polaków w tym burzliwym okresie. Całość osnuta jest wokół historycznych faktów i wspomnień, opracowanych przez dr Annę Ziarkowską z Domu Spotkań z Historią na podstawie m.in. publikacji wydanych przez Ośrodek KARTA. Z okazji premiery z czytelnikami spotkają się autorzy książki oraz bohaterowie wspomnień, które w niej wykorzystano.

Książka jest bogato ilustrowana: zawiera kolorowe rysunki, mapy, fotografie, naklejki, modele do sklejania (Fiat 126 i autobus Jelcz), zestawy ćwiczeń i zdań do samodzielnego wykonania.
Książka dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ich rodziców i nauczycieli.

Współorganizatorem wydarzenia jest Dom Spotkań z Historią

Wydarzenie jest częścią warszawskich obchodów 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989. [1 czerwca 2019]

Dołącz do wydarzenia